V této sekci očekávejte zveřejněná jména a případné kontakty na České hráče na brumle. Pokusím se tuto sekci stále rozšiřovat a věřím, že bude o co. ;)

Jindra Klaus

* 1954, Kostelec nad Orlicí

Hra na brumli mě zaujala už v dětství, kdy mě zajímalo, na co ti hráči vlastně hrají (brumlají). Denně hraji pro svoje potěšení, mimo jiné hraji i na housle v country kapele, kde si na ni občas také brnknu.

Petr Jasinčuk

Přejít na profil >>>

* 1982, Slaný

První brumli jsem dostal asi tak před 4 lety. Po krátké době jsem se do hry zamiloval a již mne tato vášeň neopustila. Jsem zakladatelem portálu brumle.cz, pořádám workshopy a představení "Brumle jak je neznáte". Byl jsem na workshopech u hráčů jako je Johny Cope, Vladiswar Nadishana a Áron Szilágyi. Od těchto skvělých hráčů jsem pochytil některé techniky, které jsou velkým přínosem pro můj rozvoj. Rád hraji jen tak, rád hraji v kapele, rád jamuji. Věřím, že se spolu brzo potkáme a zahrajeme si ;)

Pavel Vank

* 30.10.1973, Ostrava

Na brumli hraji od roku 2007. Inspirovala mě v počátcích především tuvanská skupina Altai-Kai a jejich způsob hry. Postupně jsem nalézal informace na internetu a potkával různé muzikanty, od kterých jsem se učil a snažil pochytit různé způsoby hraní a techniky. Oblíbil jsem si brumle od p. Szilagyiho a pana Kašpaříka z Velkých Karlovic. Hraji také na didgeridoo a mám dojem, že jsou si tyto nástroje přes zdánlivě odlišnou techniku hry velmi podobné. V současné době brumli aktivně využívám v naší hudební skupině Rytmy Země ( ukázky viz. Rytmy Země ) .

Martin Žák

Pěvec z Lužických hor, který zasvětil podstatnou část svého života hudbě starobylého amerického venkova, zejména oblasti Appalačských hor, která je pověstná historickým mísením rozličných kultur.

Kromě brumle najdete v jeho instrumentáři historická banja z různých období, autoharfu, kytaru, dulcimer, foukací harmoniku, kosti, valchu... „Těší mě pestrá paleta jejich hlasů,“ říká Martin, „a snažím se předávat i ostatním nadšení pro vše, co mám rád, pro věci v dnešním světě nezvyklé a opomíjené. Sám nevím, pro který z nástrojů bych se rozhodl, pokud bych si směl vybrat jen jeden jediný. Dlouhý čas jsem prožil s banjem, avšak přicházejí chvíle, kdy jsem nadevše fascinován primitivním hlasem obyčejné brumle a cítím, že se hloubky jeho poselství nemůžu dosyta nabažit...“

Martin Žák hraje na maďarské brumle Szilágyi a americké Whitlow. Více na osobních muzikantských stránkách www.martinzak.cz

Michaela Šebetovská

*1989, Čeladná

První brumli jsem sehnala už před více než deseti lety, kdy jsem se doslechla, že tento nástroj existuje, ale nikdy jsem nikoho neviděla na něj hrát. Trvalo pár dalších let, než jsem zjistila, jak na brumli vyloudit nějaký zvuk, ale ještě se nedalo hovořit o hraní. Poté jsem se několik let v tomto směru neposunula, až do chvíle, kdy jsem začala navštěvovat workshopy Petra Jasinčuka. Od té doby se rozrostla jak má sbírka brumlí, tak i hráčské dovednosti. Příležitostně vystupuji pod jménem Trolíla, ale s oblibou zejména hraji jen tak pro radost a zklidnění.

 

* Pokud jste hráčem, nebo hráče na brumli znáte, pak mne kontaktujte.