Festival Jiná Dimenze 2017

Poprvé v Česku máme příležitost hrát na jedné akci pohromadě. 

V pátek 13.10.2017 na Kladně, Hudební Klub Dimenze Kladno, Cyrila Boudy 1444, 27201 Kladno

Lístky zakoupíte : https://www.smsticket.cz/vstupenky/9962-festival-jina-dimenze

Nultý ročník unikátního festivalu, který je zaměřen na představení téměř zapomenutého hudebního nástroje brumle. Mou snahou je poukázat na rozličné možnosti použití nástroje a šířit osvětu širokému publiku. Brumle je hudební a léčebný nástroj.

maly letak web

=Line Up=
Petr Jasinčuk (přednáška o brumlích)
- divák se přehledně a stručně seznámí s historií brumlí v Cz a ve světě, představím světové a tuzemské hráče, poukáži na rozdělení brumlí podle použití a vysvětlím základní principy hraní na brumle.

Aldana Duoraan (jakutská brumle)
- tradiční jakutská brumle "khomus" v národním kroji
https://www.youtube.com/watch?v=KEJpaX15XUs

Michaela Šebetovská jako "Trolíla"
Trolíla – tedy trollí víla se věnuje několika uměleckým odvětvím. V její tvorbě se odráží láska k přírodě, archaickému náboženství a folkloru. Z hudebních nástrojů si nejvíce oblíbila brumli, se kterou čas od času vystupuje, a to obvykle za doprovodu perkusisty. Na festivalu Jiná Dimenze však bude hrát sama a posluchače zavede do světa severských mýtů vyprávějících o stvoření a zániku světa. 
Více o Trolíle se dozvíte zde: https://www.facebook.com/Trolila
https://youtu.be/Ih72L0FbSf8?t=43s

Ivo Charitonov
- je dlouholetý hráč na brumli, didgeridoo a zpěvák alikvótních tónů. Na české hudebně-klubové scéné se poprvé objevil na přelomu let 1999 a 2000. Byl a je členem či hostem v několika kapelách, projektech (Brum Drum Band, Face 2 Face, Létající koberec, Louka Band, T-Break, Temporal Loop, United Heads), či soundystémech (Gardenzitty SS, Jam Soundsystem, Third Hand SS). Také je znám jako droprovodný hráč mnoha DJů různých stylů - breakbeat, d&b, dub-step, dub, hip-hop, house, jungle, latino, techno atd. (např. A.L.I., Babe LN, Emka, Gadjo aka Skalalai, IM Cyber, Joke, Josef Sedloň, Kaplick, Katcha, Koogi, Liquid A, Pat Heart, Philip TBC, Romario, Sunpaja, Voita, Yukimura a další).

Petr Jasinčuk jako "Brumlista" s jeho "spiritual beats"
- provede vás tajuplnou krajinou pradávných dob až k elektronické moderně. To vše bez použití efektů, počítače a jíných nástrojů.
reference: https://www.brumlista.cz/cs/reference
==

profesionální ozvučení zajišťuje:
Jaroslav Trejbal a hudební klub Dimenze
Cyrila Boudy 1444
Kladno

https://www.facebook.com/events/1426518977434207/